• 9 Marca 2006

Z najgłębszym smutkiem i żalem informujemy o śmierci Jacka Nowakowskiego, menedżera Edyty Bartosiewicz.
Jacek odszedł 9 marca, 2006 roku. Miał zaledwie 34 lata...

Jacek Nowakowski od samego początku związany był z kreowaniem nowoczesnej polskiej sceny muzycznej. To właśnie on był pierwszym pracownikiem Izabelin Studio, które dzisiaj nosi miano Universal Music Polska i jest jednym z największych producentów muzycznych w kraju. W 1988 roku opuśćił Warszawę na rzecz Poznania i tam pracował aż do śmierci w agencji artystycznej Vip-Art. Był nie tylko menedżerem Edyty, ale także jednym z najbardziej znanych, szanowanych i profesjonalnych organizatorów koncertów oraz innych przedsięwzięć muzycznych na polskim rynku...

Z całą pewnością, pozostawił po sobie lukę nie tylko w świecie osobistym, ale i zawodowym, której w żaden sposób nie uda się do końca uzupełnić...

 

 
 • 24 Listopada 2003

Sytuacja nowej płyty wciąż jest nierozwiązana i brak w tej sprawie jakichkolwiek konkretnych decyzji, którymi moglibyśmy się podzielić.
Jednocześnie, chcemy przeprosić w imieniu Edyty, całego zespołu i serwisu WWW, za ogromne opóźnienie płyty i konfliktowe informacje pojawiające się na stronie. Wynika to z faktu, że pragniemy podzielić się najświeższymi informacjami, gdy tylko staną się one faktem. Niestety, w tym przypadku okazuje się to strategią krzywdzącą, gdyż wszelkie decyzje i plany zostały jak dotąd odwołane, czy też unieważnione.
Prosimy o wybaczenie i... jeszcze trochę cierpliwości -- Edyta o Was pamięta!

 

 
 • 1 Sierpnia 2003

Jak wszyscy już wiedzą, premiera płyty nie odbyła się wiosną i niestety nie zdarzy się to także latem. Pozostaje mieć nadzieję, że termin 20 października zostanie dotrzymany.
Na początek września planowane jest wydanie drugiego (po piosence "Niewinność") singla z repertuaru nowej płyty.

 

 
 • 28 Lutego 2003

Jak się dowiadujemy, data 20 października jest terminem bardzo pesymistycznym, ktory najprawdopodobniej ulegnie przesunieciu (być może na przełom wiosny i lata).

 

 
 • 23 Lutego 2003

Data premiery nowej płyty została ogłoszona po raz kolejny. Tym razem jest to termin 20 października 2003.
Nie musimy oczywiście dodawać, że dane te mogą ulec zmianie...

 

 
 • 20 Grudnia 2002

Zgodnie z oficjalnymi informacjami firmy wydawniczej (BMG Poland), data premiery nowej płyty ustalona zostanie już wkrótce.
Jest to niestety jedyna informacja, jaką możemy się podzielić.

(Informacje mogą ulec zmianie. Powyższe zdjęcie nie jest propozycją okładki.)

 

 
 • 20 Listopada 2002

Premiera płyty została przesunięta na czas nieokreślony.
Kiedy tylko data premiery zostanie publicznie udostępniona, podzielimy się tą informacją na stronie.

 

 
 • 12 Sierpnia 2002

Premiera nowej płyty została przsunieta o co najmniej jeden miesiąc i nie ukaże sie na rynku wcześniej niż 25 września.

 

 
 • 20 Czerwca 2002

29 czerwca, w TVP2, odbędzie się premiera teledysku do piosenki "Niewinność".

 

 
 • 11 Czerwca 2002

Premiera najnowszej płyty Edyty, została ustalona na 26 sierpnia 2002.

 

 
 • Maj 2002

Najnowszy singiel Edyty (kompozycja z nowej płyty) zatytułowany "Niewinność", będzie można usłyszeć już wkrótce w Radiu Zet i kilka dni później, w pozostałych rozgłośniach.

 
 

 
 • 3 Marca 2002

Jutro (4.3.02) Edyta rozpoczyna studyjne nagrania do swojej nowej płyty. Data premiery nie została jeszcze ustalona, aczkolwiek singiel promujący płytę ukaże się najprawdopodobniej przed wakacjami.
Pocieszającą wiadomościa dla wielu będzie zapewne fakt, iż realizację nagrań poprowadzi wspóltwórca wielu poprzednich sukcesów Edyty, Leszek Kamiński.

 

 
 • 1 Października 2001

Na dzień 1 października, firma Universal zaplanowała premierę zremasterowanej wersji płyty "LOVE". Ukaże się ona w serii "Niepokonani", pod której szyldem znajdą się także wczesne dokonania Elektrycznych Gitar, Proletaryatu, Kombi, Hey i innych.
Informacja ta ucieszy zapewne wszystkich tych, którzy od kilku lat bezskutecznie próbowali zdobyć pierwszy solowy krążek Edyty. Zapraszamy do sklepów!

 

 
 • 24 Września 2001

Teledysk Edyty do utworu "Zegar" (płyta "Szok'N'Show"), zrealizowany przez Janusza Kołodrubca, został nominowany do nagrody teledysku dziesięciolecia na festiwalu polskich teledysków Yach Film. Internauci mogą oddać swój głos bezpośrednio na stronie festiwalu: www.yach.art.pl.
Dodatkowo, teledysk do piosenki "Opowieść", w reżyserii Witolda Płóciennika, został odznaczony nominacją do nagrody Yach Film 2001, w kategorii "zdjęcia".
Gratulujemy!

 

 
 • 16 Września 2001

Krążące w mediach informacje na temat podpisania przez Edytę kontraktu z firmą SP Records są nieprawdziwe. Nie oznacza to jednak wykluczenia tejże firmy z kręgu zainteresowania Edyty.
W dalszym ciągu prowadzone są rozmowy na tym polu i jeszcze chwilę przyjdzie nam poczekać na ich oficjalne rozstrzygnięcie.

 

 
 • 31 Sierpnia 2001

Nie ustalono jeszcze konkretnej daty premiery, aczkolwiek wiadomo, że nowa płyta ukaże się na wiosnę przyszłego roku. Już dzisiaj Edyta posiada ponad 40 tekstów, z których najlepsze trafią na płytę. Wśród nich znajdzie się najprawdopodobniej piosenka "Opowieść" w nowej aranżacji.

 

 
 • 28 Maja 2001

Znany jest już skład nowej sekcji rytmicznej zespołu Edyty. Za bębnami zasiądzie Przemek Momot (współpracował m.in. z Kasią Nosowską i Robertem Gawlińskim), natomiast na gitarze basowej zagra Michał Grott.
Edyta rozpoczęła intensywne prace nad swoją kolejną płytą, jednak najprawdopodobniej ukaże się ona dopiero w przyszłym roku.

 

 
 • 19 Kwietnia 2001

Kliknij tutaj, aby obejrzeć najnowszy teledysk Edyty zrealizowany do piosenki "Opowieść".
(Format RealVideo, 34.2 Kbps, 1.4MB)

 

 
 • 11 Kwietnia 2001

Krzysztof Poliński
Po długoletniej współpracy, Edyta rozstała się z perkusistą Krzysztofem Polińskim i gitarzystą basowym Radosławem Zagajewskim. Krzysztof towarzyszył Edycie od nagrania pierwszej płyty ("The Big Beat", 1990 r.) natomiast Radek był członkiem zespołu od 1994 r. (płyta "Sen").
Radosław Zagajewski
 

 
 • 22 Stycznia 2001

Drugiego lutego wejdzie na ekrany kin film Mariusza Trelińskiego "Egoiści". Na ścieżce dzwiękowej tego filmu znajdzie się tytułowa piosenka skomponowana przez Edytę i grupę Agressiva 69. Wiecej informacji można znaleźć pod adresem: www.egoisci.pl.

 

 
 • 5 Stycznia 2001

W poniedziałek (08.01.2001) po godzinie 9:30, będzie można usłyszeć w Radio Zet nową piosenkę Edyty, zatytułowaną "Opowieść".
Utwór ten już niedługo znajdzie się na kolejnej płycie z serii "Piątki na piątki w Radiu Zet".